Po extrémnych teplotách, ktoré trvali večnosť som sa vybral na Malý Dunaj. Predpoveď vyšla na jednotku, takže neostalo nič iné len sa pobaliť a ísť. Miesto som mal vybraté už od minulej sezóny kedy som ho navštevoval pravidelne, no rybu som tam nedokázal zaujať až po prvom ochladení. Po príchode na miesto som hneď vedel, že som prišiel v pravý čas. Ryba sa ukazovala pod brehom ako aj oproti v leknách.

Na kŕmenie som použil osvedčené Boilies Grab and Go 20mm 1kg od Starbaits s príchuťou sladkej kukurice a Halibut pelety preliate Red One dipom. Ryba reagovala okamžite. Za nástrahy som si zvolil takisto boilies od Starbaits a to Red One 20mm s ananásovou Pop-Upkou. Do lekien na bahnité a plytké dno som sa spoliehal na odmočené guličky Signal.

Už po necelej hodine sa ozval signalizátor a začala zdolávačka. Z vody plnej lekien a potopených stromov sa mi podarilo zdolať kapra o váhe 14,90kg. Bol to super pocit, keďže už dávnejšie sa mi nepodarilo vytiahnuť ťažšieho kapra ako 10kg. Počas dňa sa mi podarilo zdolať ešte pár menších do 5kg.

Prvá noc bola zaujímavá ryby sa vôbec nevyhadzovali, všade ticho, čo je dosť neobvyklé na tejto vode. Do rána som mal 2 zábery z toho jeden pleskáč a jeden malý kaprík. Ráno som sa teda rozhodol, že skúsim selektovať. Zmenil som montáže a zvolil som boilies väčšieho priemeru. Behom dňa som zdolal dvoch krásnych kaprov s váhou 8 a 9kg.

Druhá noc... ryby sa hlásili z každej strany, čo ma potešilo tak ostávalo už iba čakať na šťastie. Prvý záber prišiel krátko po 22:00, no ryba sa mi pri zdolávaní vypla. Nad ránom mi na kŕmne miesto nabehli malé kapre, ktoré som ťahal jeden za druhým. Ráno po dlhej noci som už bol vyčerpaný, no rozhodol som sa ešte jednu noc ostať. Cez deň bolo horúco tak radšej som si pospal trocha. Pred zotmením boli prúty naspäť vo vode. Po krátkej dobe prišiel opatrný záber ani vo sne by ma nenapadlo, že chytím lieňa a predsa. Prišla tma a s ňou aj nepríjemný hostia sumce a bolo dochytané. Do rána som už len počúval ako lovia. Kapre sa stiahli a tým sa moja výpava skončila.